Kampaň za okamžité vyřešení situace na zaplavené Moravě

Záplavy: příroda a vláda proti lidem

1997 l V současné situaci v České republice se znovu ukázala citlivost a solidarita většiny lidí a schopnost dát a pomoci, když je potřeba. Bohužel se ale také projevila nezodpovědnost a necitlivost naší vlády, která jedná podle naprosto absurdních priorit; zcela proti lidem. Záplavami je postižena více než 1/3 našeho území. V této kritické situaci vláda ještě uvažuje o využití pěněz, které dnes jsou ve státní pokladně z daní od nás všech (i od těch, kteří dnes nemají kde spát), na nákup zbraní a vstup do NATO. Naše vláda tedy zcela evidentně dává přednost podporování byznysu se zbraněmi, obohacení zbrojního průmyslu před nezbytnou pomocí svým vlastním občanům. Naše vláda milostivě uvolnila 5 miliard Kč, což v této situaci je méně než nedostačující. Naše armáda v současné době zaměstnává více než 65000 vojáků, přes 25000 civilistů, disponuje s více než 100000 vojáky základní vojenské služby a armádní technikou. Místo celkové mobilizace bylo na postižená území odveleno k dnešnímu dni pouze 5000 vojáků.

Veškeré další návrhy a aktivity jsou pouze ve směru vytváření nátlaku na lidi - nátlaku na naši citlivost, snahy o vytvoření pocitu viny. Odvoláváním se na solidaritu se naši politici zbavují zodpovědnosti za řešení situace. Všem citlivým, kterých se tato situace hluboce dotýká, je potřeba říct, že každý člověk může udělat pouze to, co je v jeho silách, ale v každém případě není on tím zodpovědným za to, co se děje. Ale jsou tu jiní zodpovědní - politici ve funkcích, kteří mají moc a prostředky k tomu, aby vyřešili tuto tragédii okamžitě, kteří ale zodpovědnost a vinu hází na jednotlivce. Lidem, kteří se necítí dotknuti touto situací doporučujeme vyndat srdce z mrazáku a zamyslet se nad tím, že bez solidarity je lidský život prázdný. V každém případě, kdybychom odložili náš vstup do NATO nebo použili pouze malou část z předpokládaných prostředků na modernizaci armády, bylo by možno okamžitě vyřešit krizovou situaci v postižených oblastech (doprava, zemědělství, postavit okamžitě provizorní obydlí pro všechny i vyřešit dlouhodobější otázku bydlení...).

Je důležité a potřebné okamžitě přímo pomoci, když je to možné, ale jestliže jsme skutečně citliví a solidární musíme začít společně pracovat na  tom, aby podobné situace řešila okamžitě naše splečnost jako celek na základě lidských priorit, společost, kde bude konečně člověk jako hlavní hodnota a nebude tedy vůbec nezbytné mluvit o tom, jestli naše peníze dáme za zbraně nebo na pomoc lidem.

Proto informuj okamžitě lidi ve svém okolí, rozšiřuj petici a začni spolu s námi dávat dohromady lidi tak, abychom společně dosáhli síly, kterou bude možné donutit pány politiky, aby naše peníze používali pro nás tak, jak chceme my a ne proti nám.

Petice

Žádám, aby naše společné peníze, které jsem zaplatil i já ve formě daní do státní pokladny, byly okamžitě použity pro záchranu a zajištění budoucnosti lidí z území postižených záplavami (jídlo, pití, oblečení, ubytování, zdravotnické vybavení, opravy komunikací, celkové rekonstrukce,...) a ne na věci, které přinejmenším nejsou nezbytné a jistě mohou ještě několik let počkat, jako jsou nákupy zbraní a vstup do NATO.

Aktivity a kampaně HS

Kampaň proti radaru
Evropské humanistické fórum
Vesmír pro mír
Sametová vzpoura Latinské Ameriky?
Účast v parlamentních volbách 2006
Demonstrace za ukončení okupace Iráku
Neúspěch násilí
HS k incidentům v Ceutě a Melille
Upáleni kvůli xenofobii
Setkání evropských humanistů v Paříži
Protest proti neonacistům
Demonstrace za vysvětlení okolností prodeje Unipetrolu
Stanovisko Humanistické strany k útokům v Londýně
Humanisté říkají ANO Turecku v EU
Stanovisko k politické krizi v ČR
Stanovisko k novele zákona o podnikání na kapitálovém trhu
Stanovisko Humanistické strany k Evropské ústavě
Evropské setkání humanistů v Budapešti
SRDCE PRO ASII - kampaň na pomoc lidem postiženým Tsunami
Účast ve volbách do Evropského parlamentu 2004
Obecný komentář k válce v Iráku
Mírový pochod Světlem proti válce v Iráku
Protest proti diskriminaci neparlamentních stran
Účast v parlamentních volbách 2002
Mezinárodní Den proti válce
Reakce na teroristické útoky 11.9.2001
Mezinárodní festival za lidská práva
Kampaň "Kup si svůj díl demokracie"
Manifestace za odstoupení Haidera z vlády
FESTIVAL HUMANISMU - MMF a SB? Ne díky!
Humanitární pomoc pro Turecko
Experiment přímé demokracie
FESTIVAL HUMANISMU
Oranžový protest proti bombardování na Balkáně
Proti jaderným zkouškám v Indii a Pákistánu
Účast v komunálních volbách 1998
Proti monopolu informací médii
Kampaň za referendum k otázce vstupu do NATO
Demonstrace proti současné politice vlády
Kampaň za okamžité vyřešení situace na zaplavené Moravě
I politici jsou státní zaměstnanci - Petice za snížení platů politiků
Žaloba mexického prezidenta
Manifestace za skutečnou demokracii
Ne Apartheidu v Itálii
Kampaň BYT ČI NEBYT!
Proti jaderným zkouškám Francie - SVĚTLEM PROTI TMĚ