Demonstrace proti současné politice vlády

1997 l Konečně dne 8. listopadu se setkají lidé proto, aby protestovali proti nepřijatelné politice současné vlády. V každém případě je již jasné, že opasky si musí utahovat pořád ti samí a že směr, kterým jsme se vydali, nemá žádné východisko.

Pilíři opravdové lidské společnosti jsou pro humanisty: zdraví (lékařství a ekologie), vzdělání (škola, kultura, informace) a kvalita života (bydlení, doprava, ochrana spotřebitele, služby,...).
Společnost, stát, který nemůže tato práva garantovat všem obyvatelům, bez jakékoliv diskriminace, je společností primitivní a její politici jsou nevýkonní.

Již dnes se začínají objevovat první potíže dnešní společnosti, která je založená na jiných hodnotách. Absurdně se neustále zvyšují ceny, není možnost najít byt, platí se za školy a zdravotnictví, důchody stačí jen na nedůstojný život, budoucnost se stává nejistou a následně narůstá kriminalita, sociální nejistota a kulturní úpadek. A politici neumí nic jiného, než donekonečna opakovat, že je třeba čekat, protože teď nejsou peníze. Ale málokdo už věří pohádce o čase a penězích.

I pod nelidským komunistickým režimem existovala některá práva, která byla minimálně garantována. Daně platíme jako dřív, možná i víc; naše národní bohatství se rozprodává; ale kde končí naše peníze??? Opravdu víme kde končí! V rukách bank a několika průmyslových skupin (českých a zahraničních), jež kontrolují většinu národního hospodářství.

Dnes jsme svědky přesunu bohatství z rukou státu, mluvíme o našem bohatství (nemocnice, dopravní prostředky, domy, školy, průmysl,...), dosaženém prací naší a našich rodičů, do rukou několika mála soukromníků. Stát si myje ruce před problémy, které se rodí a je nahrazován státem paralelním, který kontroluje vše a nezaručuje nic. A tak se moc i bohatství přesouvá od jedné menšiny (komunističtí funkcionáři) k jiné (banky a company), ale nikdy do rukou jejích legitimních vlastníků - tedy nás, obyvatel, lidí.

Proto žádáme, aby byl neprodleně ukončen výprodej naší republiky, aby byla utvořena komise na prošetření toho, co bylo dodnes v této oblasti uděláno, a aby byla všem obyvatelům dána jasná a vyčerpávající informace o situaci. Pouze potom je možné znovu začít s privatizací a pokračovat až do té doby, dokud bude ku prospěchu všem.

Důležité budou zákony, upřednostňující rozvoj družstev, malých a středních podniků, které zastaví hostinu, kterou velký zahraniční kapitál provádí na našem národě.
Dodnes jsme byli naivní, ale fakta nám pomáhají se probudit. Nikdy bychom nevěřili, že dojde k prodeji bytů s lidmi bydlícími uvnitř nebo k nutnosti přemýšlet nad stářím a ptát se, jak to zvládneme s důchodem 4.000,- Kč a s nájmem, který již dnes stojí 3.000,- Kč. Nevěřili bychom, že se budeme účastnit krachu 12 bank s vládou, která se prohlašuje za kompetentní. (Dokázali jsme, že to dokážeme!) Dodnes jsme naivně věřili, že může existovat jen špatná a dobrá moc. Naivně jsme také věřili, že je nejvýhodnější starat se pouze o sebe a řízení společnosti přenechat jiným.
Přišla chvíle přemýšlení a účasti, komunikace a organizování se, protože jestli to nebudeme my, kdo jiný vezme náš život do svých rukou ?!

Humanistické Hnutí

Aktivity a kampaně HS

Kampaň proti radaru
Evropské humanistické fórum
Vesmír pro mír
Sametová vzpoura Latinské Ameriky?
Účast v parlamentních volbách 2006
Demonstrace za ukončení okupace Iráku
Neúspěch násilí
HS k incidentům v Ceutě a Melille
Upáleni kvůli xenofobii
Setkání evropských humanistů v Paříži
Protest proti neonacistům
Demonstrace za vysvětlení okolností prodeje Unipetrolu
Stanovisko Humanistické strany k útokům v Londýně
Humanisté říkají ANO Turecku v EU
Stanovisko k politické krizi v ČR
Stanovisko k novele zákona o podnikání na kapitálovém trhu
Stanovisko Humanistické strany k Evropské ústavě
Evropské setkání humanistů v Budapešti
SRDCE PRO ASII - kampaň na pomoc lidem postiženým Tsunami
Účast ve volbách do Evropského parlamentu 2004
Obecný komentář k válce v Iráku
Mírový pochod Světlem proti válce v Iráku
Protest proti diskriminaci neparlamentních stran
Účast v parlamentních volbách 2002
Mezinárodní Den proti válce
Reakce na teroristické útoky 11.9.2001
Mezinárodní festival za lidská práva
Kampaň "Kup si svůj díl demokracie"
Manifestace za odstoupení Haidera z vlády
FESTIVAL HUMANISMU - MMF a SB? Ne díky!
Humanitární pomoc pro Turecko
Experiment přímé demokracie
FESTIVAL HUMANISMU
Oranžový protest proti bombardování na Balkáně
Proti jaderným zkouškám v Indii a Pákistánu
Účast v komunálních volbách 1998
Proti monopolu informací médii
Kampaň za referendum k otázce vstupu do NATO
Demonstrace proti současné politice vlády
Kampaň za okamžité vyřešení situace na zaplavené Moravě
I politici jsou státní zaměstnanci - Petice za snížení platů politiků
Žaloba mexického prezidenta
Manifestace za skutečnou demokracii
Ne Apartheidu v Itálii
Kampaň BYT ČI NEBYT!
Proti jaderným zkouškám Francie - SVĚTLEM PROTI TMĚ